Scenariusz życia, czyli „Zaufaj” Moniki Górskiej

wpis w: książki | 0
Ilustracja do tekstu Scenariusz życia, czyli "Zaufaj" Moniki Górskiej

To nie jest książka na jeden wieczór. Monika Górska – specjalistka od opowieści, znana m.in. z reportaży i uczenia storytellingu – prowadzi czytelnika niespiesznie, płynnie przechodząc z wątku w wątek. Lepiej więc smakowanie rozkładać sobie na dłuższy czas. A jest co czytać.

Książka spodoba się introwertykom, którzy marzą o wyprawie do Ziemi Świętej, ale przerażają ich tłumy (okazuje się, że da się inaczej!). Wierzącym, którzy chętnie przeczytają dojrzałe świadectwo o długoletniej przyjaźni z Panem. Dziennikarzom i reporterom, którzy lubią posłuchać opowieści kogoś z branży i doskonale rozumieją ten dreszczyk emocji, kiedy spotyka się niezwykłego rozmówcę (a czasami zastanawiają się nad granicami swojej pracy). Miłośnikom historii i genealogii, zwłaszcza związanym z Kaszubami. I czytelnikom, którzy znali o. Jana Górę, czcicielom o. Pio i wielbicielom dobrych poetów. A także tym, którzy układają relacje z dorastającym dzieckiem i rodzicem wybierającym się na niebieskie połoniny.

Marzycielom, którzy w głowie układają sobie plany podróży, i to nie tylko zagranicznych. I przeciwnie, osobom, które mają dość planowania, bo ciągle im coś się w życiu nie układa. Autorka twierdzi, że zawsze jeszcze da się coś zrobić z tą niby nieudaną historią.

Nad scenariuszami Moniki Górskiej (i nie tylko jej) jest w końcu jeszcze ktoś – jej Przyjaciel, którego nazywa Najlepszym Scenarzystą Świata. Czasem potrafi zdenerwować, ale jeszcze częściej zaskakuje. Bardzo pozytywnie.

Może dlatego okładka zachęca do skoku w chmury.

Do dobrej lektury dochodzi jeszcze szata graficzna i staranna praca redakcyjna Hanny Koźmińskiej. A że dwie kolejne części w przygotowaniu – czekam na więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *